Wrocław. Bezpłatne spotkanie doradcze: Obowiązki prawno – księgowe organizacji pozarządowych. Zamknięcie roku 2018

Stowarzyszenie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zapraszają na bezpłatne spotkanie informacyjno-doradcze Obowiązki prawno – księgowe organizacji pozarządowych. Zamknięcie roku 2018.

TERMIN 25 marca 2019 r. (poniedziałek)
MIEJSCE ul. Piłsudskiego 95/1 p. I,
we Wrocławiu
GODZINY 11:00 -16:00

Podczas spotkania omawiane będą:

  1. Obowiązki organizacji pozarządowej w zakresie rachunkowości
  2. Rozliczenia organizacji pozarządowej z urzędem skarbowym z tytułu :

– podatku dochodowego od osób prawnych – deklaracja CIT8, zmiany w rozliczeniu za 2018r.

– podatku dochodowego od osób fizycznych

– podatku VAT( w tym obowiązki dotyczące JPK)
3. Sprawozdawczość związana z zakończeniem roku – obowiązki i terminy.

Zmiany dotyczące sprawozdań finansowych za rok 2018.

Zgłoś się na spotkanie jeśli:

  • masz wątpliwości dotyczące rozliczenia się Twojej organizacji z urzędem skarbowym,
  • nie wiesz jakie deklaracje podatkowe wypełnić i w jaki sposób,
  • masz problem ze sporządzeniem sprawozdania finansowego
  • nie jesteś pewny jakie zmiany obowiązują od 1.01.2019r. i czy obowiązek dotyczący rozliczeń w formie elektronicznej dotyczy Twojej organizacji.

Spotkanie poprowadzi doradca i trener z zakresu księgowości, kadr i płac oraz przedsiębiorczości, licencjonowana księgowa z wieloletnią praktyką zawodową, posiadająca praktyczną wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu księgowości organizacji pozarządowych.

Spotkanie kierowane jest do: Organizacji pozarządowych i spółdzielni socjalnych, które mają swoją siedzibę na terenie powiatów: milickiego, oleśnickiego, oławskiego, strzelińskiego, średzkiego, trzebnickiego, wołowskiego, wrocławskiego i  m. Wrocław.

 Zgłoszenia na formularzu rekrutacyjnym przyjmujemy do 22 marca 2019 r. do godz. 12.00. Wersję elektroniczną lub skan drogą mailową na adres dowes@rcwip.pl. Liczba miejsc ograniczona!

Miejsce spotkania przystosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.  Wszystkich informacji na temat spotkania udziela Jacek Werpulewski  tel. 71 789 92 15.

Spotkanie realizowane jest  w ramach projektu pn.: „Dolnośląski Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej – Wrocław”, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.