- Masz poczucie, że Twoja organizacja ma niewystarczający wpływ na działania instytucji, samorządu lokalnego czy administracji publicznej?
- Chcesz mocniej reprezentować interesy odbiorców Twojej organizacji, ale brakuje Ci praktycznej wiedzy o skutecznych metodach rzecznictwa?
- Czujesz się przytłoczony/a złożonością procesów tworzenia polityk publicznych?
- Masz trudności z wystąpieniami publicznymi i szukaniem sojuszników swojej wizji zmiany?
Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum PISOP i Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają do udziału w Szkole Rzecznictwa. Szkoła Rzecznictwa to kompleksowy cykl edukacyjny przygotowujący osoby reprezentujące organizacje pozarządowe, zarejestrowane i działające na terenie województwa dolnośląskiego do aktywnego włączenia się w proces tworzenia prawa oraz dialogu publicznego na każdym poziomie – lokalnym, regionalnym i krajowym.
Uczestnictwo w szkole jest bezpłatne.
Z JAKICH NARZĘDZI EDUKACYJNYCH SKŁADA SIĘ SZKOŁA RZECZNICTWA?:
1. Cykl 3 dwudniowych szkoleń stacjonarnych
- Jak tworzy się prawo i jaki mamy na niego wpływ? (20-21.11.2024 r.):
- Jak współpracować z samorządami? (27-28.11.2024 r.)
- Jak prezentować swoje argumenty i budować relacje na rzecz zmiany? (16-17.01.2025):
2. Dwudniowa wizyta studyjna w 2025 r.
3. Animacja i mentoring w trybie ciągłym jako zindywidualizowane wsparcie dla uczestników|
4. Pomoc w przeprowadzeniu inicjatywy rzeczniczej
Co zyskasz, biorąc udział w Szkole Rzecznictwa?
- Zdobędziesz praktyczną wiedzę z zakresu rzecznictwa – poznasz konkretne narzędzia i strategie dostosowane do specyfiki organizacji pozarządowych.
- Odkryjesz skuteczne metody pracy z samorządami – otrzymasz praktyczne wskazówki dotyczące angażowania się w procesy decyzyjne.
- Poznasz innych liderów/ki NGO – nawiążesz relacje, które mogą zaowocować wartościowymi partnerstwami i wymianą doświadczeń.
- Rozwiejesz swoje wątpliwości – będziesz miał/a możliwość zadawania pytań na bieżąco, co pozwoli Ci dopasować omawiane zagadnienia do potrzeb Twojej organizacji.
- Zrozumiesz, czym jest skuteczne rzecznictwo w NGO – dowiesz się, jakie są kluczowe elementy działań rzeczniczych i jak je efektywnie planować oraz realizować.
JAK WYGLĄDA REKRUTACJA?
- Przyjmowanie zgłoszeń formalnych do 6.11.2024 r.
- Link do formularza: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfy1c_7HUEx-fO-2zQiwxR2JxcszvJUG1yqrtoYV6umAazkeA/viewform
- Rozmowy kwalifikacyjne w dniach od 13 – 15.11.2024 r. (forma: osobiście, telefonicznie lub online)
KTO MOŻE SIĘ ZGŁOSIĆ DO SZKOŁY RZECZNICTWA?
- Dla organizacji pozarządowych, prowadzących działalność na terenie województwa dolnośląskiego– zachęcamy do udziału w 2-3 osobowych zespołach.
- Zakres działalności: edukacja i kształcenie, włączenie i integracja społeczna, rynek pracy, ochrona zdrowia.
- Wymagane jest zgłoszenie kandydatów/kandydatek przez organizacje pozarządowe (podpis osoby/osób upoważnionych do reprezentacji).
- Warunkiem ukończenia Szkoły Rzecznictwa jest uzyskanie 90% obecności.
W trakcie trwania poszczególnych zjazdów wszystkim osobom uczestniczącym zapewnione zostanie wyżywienie w postaci przerw kawowych oraz ciepłego posiłku.
UWAGA! Osoby uczestniczące we własnym zakresie pokrywają koszty noclegów oraz dojazdu na miejsca szkoleń stacjonarnych. Koszty noclegu w przypadku wizyty studyjnej pokrywa organizator.
Wszystkie warsztaty będą prowadzone interaktywnymi metodami warsztatowymi przez doświadczone osoby trenerskie z zakresu budowania współpracy NGO z administracją publiczną.
Podsumowanie informacji dot. naboru do Szkoły Rzecznictwa:
- Wypełnij i prześlij elektroniczny formularz rekrutacyjny dostępny TUTAJ
- Ostateczny termin przesyłania formularzy rekrutacyjnych upływa 6 listopada 2024 r.
- W dniach 13-15.11.2024 r. skontaktujemy się z Tobą w celu przeprowadzenia rozmowy rekrutacyjnej
- Po zakończeniu przyjmowania formularzy i przeprowadzeniu rozmów rekrutacyjnych najpóźniej do dnia 18 listopada 2024 r. każda zgłoszona osoba otrzyma pocztą elektroniczną informację o wynikach naboru.
Szczegółowe informacje i kontakt w sprawie projektu:
Radosław Bednarski
tel. 693 145 674
e-mail: radoslaw.bednarski@boris.org.pl